*

Masz 0 produktów w koszyku

Pilotowane wycieczki

Pośród Alpejskich Jezior

15 Listopad 2013

Urok Alpejskich Jezior przyciąga tysiące turystów rocznie. Program wycieczki.

 Program wycieczki

Pośród alpejskich Jezior


1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki ok 19.00 Wyjazd autokaru, nocny przejazd przez Czechy do Salzburga, na trasie krótkie postoje.

2 dzień

Przyjazd do Salzburga ok. godz. 9.00. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, przejazd do Hellbrun, letniej rezydencji biskupiej, zwiedzanie i zabawa w ogrodach z wodnymi trickami. Przejazd do hotelu w okolicy Salzburga. Następnie ciąg dalszy zwiedzania miasta Mozarta - Plac Mirabell z kompleksem ogrodów, Stare Miasto, spacer urokliwymi uliczkami miasta w tym m.in. najstarszą uliczką Getreidegasse pod Dom Mozarta. Następnie wyjazd kolejką szynową do średniowiecznej twierdzy Hohensalzburg, skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. W trakcie czasu wolnego możliwość zwiedzania Salzburga z pilotem wycieczki - Rezydencja Biskupów, rejs po rzece Salzach, Dom Mozarta, Muzeum Historii Naturalnej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu wyjazd do Salzkammergut, przejazd do miejscowości St. Gilgen, spacer po miasteczku w którym urodziła się matka Mozarta. Następnie rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Wolfgangsee do miejscowości St. Wolfgang. Spacer uokliwymi uliczkami miasteczka z zwiedzaniem kścioła z obrazem Pachera oraz XVI wiecznej fontanny. Przejazd do Hallstatt, spacer po mieście, zwiedzanie Pfarrkirche z gotyckimi freskami oraz wizyta w Kaplicy Czaszek. Powrót do hotelu na obiadokolację.

4 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do jaskiń Eisriesenwelt "Świat Lodowych Olbrzymów" znajdujących się w pobliżu miejscowości Werfen. Ogromne jaskinie, gdzie fantastyczne formacje lodowe podświetlane magnezowym płomieniem wprowadzaja w bajkowy nastrój. Wejście do jaskiń znajduje się na wysokości 1641 m, i aby tam dostać się należy wjechać jedną z najbardziej stromych kolejką linową. Planowany przyjazd do miejsca zbióki w godzinach nocnych, zakończenie wycieczki.

Zdjęcia można oglądać klikając na poniższy link:

www.piotrgogosz.pl/zdjecia/18

 

 

 

 

 


Komentarze


Ten artyku nie by jeszcze komentowany.

*